Затвореник од Прилеп ги нападнал полицајците и избегал

39-годишниот Л.П. од Прилеп заработи кривична откао нападнал полициски службеници и избегал.

Л.П. издржувал мерка притвор, на 10 октомври во Прилеп пред Градската болница, после извршен преглед, физички нападнал двајца затворски службеници, по што побегнал, но полицијата за кратко го лоцирала и фатила, информираше денеска МВР.

МВР работи на расфетлување на случајот и во иднина превземање на посигурни мерки окулу затворениците.

Не е прв пат затвореници да бегаат, најчесто од слободен викенд дома завршуваат во соседна држава.

loading...

КОМЕНТАРИ