Викенд временска прогноза – Подгответе се за вистинска зима! (фото)

 

За време на викендот ќе преовладува променливо облачно време, од утре попладне со врнежи од дожд, на планините снег.

Повеќе врнежи ќе има в недела, на крајот од денот ќе се префрлат кон исток и ќе поминуваат во врнежи од снег понекаде на повисоките места.

Врнежите ќе завршуваат во понеделник наутро, но преку денот ќе биде студено со повремено засилен северен ветер.

Подгответе се доаѓаат студените денови!

КОМЕНТАРИ