Taa e војник и манекенка: Не се знае дали е поопасна кога носи пушка или кога ќе се слече по бикини (ФОТО)

Марија прв пат го привлече вниманието на корисниците на интернет пред неколку години, кога била регрутирана во армијата

Често во последно време имаме прилика да се увериме дека жените во израелската војска се навистина убави и згодни, покрај тоа што се борбени. Иако изгледа како ангел, Марија Мири Домарк (21) се претвора во навистина опасна девојка кога ќе облече униформа.

Оваа убавица доаѓа од градот Кирјат Оно во срцето на Израел. Бујната сина коса, шармантен лик и совршеното тело, не се нејзино единствено оружје – таа знае да користи пушка како вистински професионалец.

Кога не носи униформа, оваа убавица најчесто е во бикини, а нејзината витка фигура освои повеќе од 900 илјади следбеници на Инстаграм.

When grey is your favorite color and leggins are your favorite type of pants

A post shared by MARIA MIRI DOMARK (@maria_domark) on

Израел важи за држава која има една од најсилните армии на светот. Сите жени од 18 до 26 години имаат обврска да служат војска во траење од 2 до 3 години.

When grey is your favorite color and leggins are your favorite type of pants

A post shared by MARIA MIRI DOMARK (@maria_domark) on

loading...

КОМЕНТАРИ