Самоубиство ја потресе Македонија

На 14.07.2017 година, утрината во Прилеп, во штала сопственост на Р.С лоцирана во месноста викана „Подкомора“, самоубиство со бесење извршил 74-годишниот Т.Т од Прилеп.

Лицето на 13.07.2017 година во 22.30 часот во Полициската станица во Прилеп бил пријавен за исчезнат. Увид на лице место извршила екипа на полициската полиција.

По наредба на Јавно Обвинителство телото на починатиот е предадено на семејството.

loading...

КОМЕНТАРИ