Ова е следниот турнир на кој ќе игра Новак Ѓоковиќ – Ги изненади сите! (фото)

Новак Ѓоковиќ неочекувано се пријави за настап на тенискиот АТП 1000 мастерс во Индијан Велс.

Тоа го потврди и организаторот на овој Мастерс, но сè уште не се знае дали Ноле ќе биде потполно подготвен за настап, бидејќи пред само една недела го оперираш десниот лакт од раката.

Ѓоковиќ токму поради оваа повреда не ги одигра последните 6 месеци од ланската сезона, а по враќањето на терените, односно на Австралија Опен повторно почувствува болка и тоа го чинеше рана елиминација од Гренслемот во Мелбурн.

Мастерсот во Индијан Велс се игра на 8 март, а титулата ја брани Роџер Федерер.

КОМЕНТАРИ