Нови Сад под полициска опсада – специјалците се судрија со мафијата (фото)

Веќе три часа во Нови Сад се одвива полициска акција поради која е буквално опколен градот.

Како што пренесува српскиот Курир, се одвивала филмска акција, во која службите за борба против организиран криминал, веќе ставиле лисици на рацете на едно лице, 40-годишниот С.П.

Полицијата одзела и пиштол и одредена количина наркотици.

Излезите од градот се блокирани со полициски пунктови, додека тече акцијата се е под контрола на специјалците.

Специјалците упаѓаат во луксузни куќи, погледнете ги фотографиите:

Наскоро се очекуваат повеќе детали, веќе има информација дека притворените лица со полициско обезбедување се транспортираат во Белград.

loading...

КОМЕНТАРИ