Морски специјалитет во Hotel Russia & spa – лигњи на скара

Сите морски плодови – шкампи, јастог, октопод, лигњи и школки се сиромашни со калории па се идеална храна ако се обидувате да го намалите вишокот килограми или да ја одржите посакуваната телесна маса.

И покрај различноста, целата група позната под терминот „морски плодови“ изобилува со минерали и висококвалитетен протеински состав. Овие намирници се богат извор на есенцијални аминокиселини, а се одликуваат со низок удел на вкупни масти што ги прави нискокалорични.

Во ресторанот во Hotel Russia & spa, лигњите се подготвуваат на скара. Ова е уште еден специјалитет кој задолжително им го препорачуваме на обожавателите на морска храна. Оваа недела е во комбинација со шише Grenache Blanc Special Selection, по промотивна цена. За сите акции и промоции кои за Вас ги подготвува тимот на Hotel Russia & spa следете нѐ на www.hotelrussia.mk, на Фејсбук страната или на Instagram.

loading...

КОМЕНТАРИ