Единственото официјално момче после Аркан ја откри вистината за раскинувањето – неочекувано признание

Моделот и манекен Владимир Цветковиќ е едиствениот маж, кој пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ го претставила во јавноста.

Тие биле во врска 6 месеци, по што завршена била една од најсериозните врски по смртта на нејзиниот сопруг Жељко Ражнатовиќ-Аркан.

-Се разотидовме поради големата разлика во карактерот, но со договор и без грди зборови – изјавила тогаш Цеца.

Неколку години подоцна, Владимир во интервју за една српска емисија ја открива вистината за раскинувањето.

-Додека имаше страст, тоа беше сѐ… После тоа значи… Така исто и ова… Ние сме два различни света. Додека постоеше нешто ние бевме заедно. Кога заврши, завршивме и ние – рекол Цветковиќ.

loading...

КОМЕНТАРИ